Bahrynowski h. Leliwa, vel Bachrynowski, Bahrymowski, Bakrynowski, z Bahrynowa in. Bakrymowa w woj. kijowskim, gdzie dziedziczyli w 1630 r. Byli też na Wołyniu, w pow. włodzimierskim, ok. 1640.
Niektórzy używali przydomków, jak np. Ihnatowicz, Hrehorowicz, itp., inni pisali się z Bahrynowic, nie z Bahrynowa (i prawdopodopbnie pieczętowali się herbem Odyniec). Prócz Bahrynowa, posiadali m. in. części na Waśkowcach 1690.
Piastowali urzędy grodzkie i ziemskie w pow. włodzimierskim i kijowskim 1694, owruckim 1695 i czerniechowskim 1754. Pisali się z ziemią halicką na elekcję Augusta II w 1697. Udowodnili pochodzenie szlacheckie w sądzie grodzkim halickim i trembowelskim 1782, oraz w Wydziale Stanów we Lwowie 1817.
Źródła: Bon. t. 1/79; Urus.
Bahrynowski h. Odyniec (?), książęta, pochodzą od ks. Iwana Fedorowicza Odyńcewicza. Ks. Wasil i Hrehory Iwanowicze Odyncewicze Bahrynowscy, dworzanie królewscy w XVI w.
Wg Niesieckiego jest to gałąź książąt Druckich, pieczętująca się herbem Leliwa. Istnieli jeszcze w XIX stuleciu, lecz tytuł książęcy zarzucili już w XVII.
Źródła: Bon. t. 1/78; Kos. t. 1; Nies.
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz