SERWIS GENEALOGICZNY - GENEALOGICAL RESEARCH
gromadzenie oraz analiza danych
dostęp do aktualnej bazy - kontakt
pobierz pliki za darmo
- download files for freeMateriały do Polskiego Słownika Biograficzno-Genealogicznego

Materials for Polish Biographical and Genealogical Dictionary


środa, 28 stycznia 2009

Bartodziejski

Bartodziejski h. Doliwa, wyszli z Bartodziei w powiecie radomskim, gdyż na tej wsi dziedziczyli już w XV wieku. Jan Droboth herbu Doliwa z Bartodziei, procesował się w Radomiu w 1419 r. ze swoim współherbownikiem Dzikiem, o Błotnicę (z tej Błotnicy wywodzili się
Błotniccy herbu Doliwa). Do Doliwczyków też pewnie należał Jerzy Handa z Bartodziei 1466 r., skoro Jan Handa z Gawłowa, dziekan gnieźnieński i poznański, zmarły 1535 r., był tegoż herbu.

Źródła: Bon. t.1/119.


Bartodziejski h. Łabędź, vel Dunin-Bartodziejski, wyszli ze wsi Bartodzieje w powiecie radomskim.Podpisali z woj. sandomierskim elekcję Augusta II w 1697. W XVIII w. zamieszkiwali m.in. w ziemi czerskiej. Kilku Bartodziejskich zmarło w Radomiu w latach 1866-1876, tamże pochowani.

Źródła: Bon. t.1/119.
 

Bartodziejski, z Bartodziej w powiecie kaliskim, których właścicielami, jak również Kościelca obok położonego, byli w 1579. Zamieszkiwali też w powiecie przedeckim 1597.
 

Źródło: Bon. t.1/120.

1 komentarz:

  1. Moja rodzina pochodzi z Barodzieji, pod Radomiem i jest herbu Labedz. Mozna wiecej dowiedziec sie klikajac na http://www.bartodzieje.pl

    Jesli ktos pochodzi z tej galezi Bartodziejskich, prosze o kontakt joanna@adoragraphics.com

    Joanna, z Dunin-Bartodziejskich

    OdpowiedzUsuń