
Źródło: Bon. I 378; Kos. I.
Genealogie rodów Rzeczypospolitej
Boniakiewicz h. Dębno, na Wołyniu oraz w woj. kijowskim, gdzie 1730 r. procesują się o wieś Ujwy vel Koziatyn.
Bertrand h. własnego (in. herbu „de Domballe“), vel Bertrand de Domballes, baronowie francuscy, otrzymali indygenat w Polsce w 1764 i 1768 r. (Con.; Bon.).
Wyszyński h. Pierzchała (in. Roch), rodzina podlaska, ze wsi Wyszonki in. Wysząnki, w ziemi bielskiej.
Niemyski h. Jastrzębiec odm. (in. Białynia odm.), właściwie Niemyjski, rodzina podlaska, licznie rozrodzona, pisali się „z Niemyja” (Niemyju). Niektórzy przenieśli się na Litwę i do Małopolski.
Jakubowski h. własnego (in. Jakubowski III, Topór odm.), otrzymali szlachectwo na sejmie koronacyjnym 1764 r. Dyplom z herbem wydano im dnia 24 XII 1764 r. Wywodzą się z neofitów. Używali przydomku „Starża”, chociaż ze średniowiecznym rodem Starżów-Toporczyków nie mieli nic wspólnego.
Brunicki h. Lew III (in. herb własny), vel Bruniecki, w woj. sandomierskim 1648 r., później zamieszkiwali głównie w ówczesnej Galicji.
Bobowski h. Gryf, (in. Świeboda, Sieboda), vel Gedko-Bobowski (Getko-B.), Świeboda-Bobowski, rodzina małopolska, pisali się „z Bobowy” i są jednego pochodzenia z Brzezińskimi i Giedczyckimi herbu Gryf.
Wedel h. własnego (in. Tuczyński), później pisali się także Wedelskimi, Wedelickimi, rodzina nowomarchijska, dziedzicząca w Polsce już w 1380 r.
"Non omnis moriar"Horacy, Pieśni III, 30, 6