
W 1799 r. zapisani do ksiąg szlachty gub. kowieńskiej. W 1882 r. byli właścicielami dóbr Gojżewko-Postrunie, Taszewicze i Boguszyszki w gub. kowieńskiej.
Genealogie rodów Rzeczypospolitej
Bitowt oraz Bitowtowicz h. Gryf, vel Bittowt, Bitofft, stara rodzina żmudzka, licznie rozrodzona w XIX stuleciu. U Niesieckiego pisani Butowt, co jest w istocie pierwotną wersją tego nazwiska. Później, niektórzy z nich nazwali się także Bitowtowiczami.
Biszewski h. Abdank, vel Biszowski, Byszewski, Byszowski, rodzina pochodząca być może ze wsi Biszewo in. Bieżewo, w dawnym pow. świeckim, parafia Bysław.
Bieniaszewski h. Gryf (in. Swoboda, Świeboda), vel Bieniaszowski, wywodzą się ze wsi Bieniaszowice, w dawnym pow. wiślickim, w parafii Gręboszów.
Wieś Bieniaszowice, w pow. wiślickim, dziedziczył w 1508 r. Jan Bieniaszowski herbu Swoboda (in. Świeboda, czyli Gryf). Z tej samej wsi wyszli Bieniaszwwscy herbu Grabie.
Niektórzy członkowie tej rodziny przenieśli się na Wołyń i Ruś Czerwoną. Bieniaszewscy herbu Gryf (Swoboda) wylegitymowali się ze szlachectwa w Galicji 1782 r., w sądzie ziemskim halickim.
"Non omnis moriar"Horacy, Pieśni III, 30, 6